Kultúrno-športové akcie - Obec Červenica pri Sabinove

Červenica
pri Sabinove
oficiálne stránky obce
Prejsť na obsah

Kultúrno-športové akcie

Kultúra
Darovanie krvi - Červenický kotlík - Obecná vatra - Hokejový zápas - 11.5.2019
Dobrovoľný hasičský zbor v Červenici pri Sabinove v spolupráci s kultúrno – športovou komisiou pri OcÚ zorganizoval dňa 11.5.2019 už od 08:00h akciu Daruj krv – Zachráň ŽIVOT. Do 11:00h prišlo do sály KD 30 darcov, ktorí boli ochotní svoju krv darovať pre iných.

Hneď potom sa dobrovoľní hasiči presunuli do areálu hasičskej zbrojnice, kde sa nachádza aj náš nový obecný amfiteáter a tam sa vo veľkom začali prípravy na nultý ročník súťaže vo varení guľášu s názvom ČERVENICKÝ KOTLÍK. O 13:00h sme slávnostne zahájili túto súťaž, kde navzájom súťažilo o najlepší guľáš 9 tímov, pričom 7 z nich boli domáce tímy. Celé ich snaženie vyvrcholilo v čase o 18:00h rozhodnutím 6-člennej nezávislej komisie, ktoré bolo pod dohľadom samotných zástupcov z jednotlivých súťažných družstiev.Výsledky boli nasledovné:
 
1. miesto -> družstvo s názvom „Červenica“ na čele so šéfkuchárom – Mikulášom Kijovským ml. (40b)
2. miesto -> družstvo s názvom „Kapurková“ na čele so šéfkuchárom – Jozefom Čekanom (39,5b)
3. miesto -> družstvo s názvom „Na púl dráhy“ na čele so šéfkuchárom – Radovanom Motyľom (39b)
4. miesto -> družstvo s názvom „No name“ na čele so šéfkuchárom – Štefanom Michňom (38 b)
5. miesto -> družstvo s názvom „Dobrovoľní hasiči“ na čele so šéfkuchárom – Andrejom Petrufom (35b)
6.– 7. miesto -> družstvo s názvom „Ranč Majire“ na čele so šéfkuchárom – Ondrejom Hallayom (27b)
6.– 7. miesto -> družstvo s názvom „Česako“ na čele so šéfkuchárom – Erikou Baňasovou (27b)
8. miesto -> družstvo s názvom „Kamenný“ na čele so šéfkuchárom – Jaroslavom Garnekom (20b)
9. miesto -> družstvo s názvom „Trio“ na čele so šéfkuchárom – Radoslavom Kijovským (8b)

Po vyhodnotení súťažných družstiev nasledovalo o 19:00h slávnostné zapálenie OBECNEJ VATRY, ktorá svojím zapálením rozžiarila mnoho detských očičiek. Vatru postavili naši členovia dobrovoľného hasičského zboru. Následne v čase o 20:15h všetci, ktorí vydržali a nebola im zima fandili Slovenskej reprezentácii pri sledovaní hokejového zápasu Slovensko – Fínsko, ktorý sme premietali na amfiteátri na veľkoplošnej projekcii, pričom prenos sme zabezpečili sponzorsky od spoločnosti Powernet.

Počas celého dňa sa deti, ktoré prišli do areálu hasičskej zbrojnice vyhrali na detských preliezkach, ktoré len pár dni pred tým dobrovoľní hasiči osadili, aby vytvorili deťom príjemné prostredie na trávenie ich voľného času. Zároveň, mnoho z návštevníkov v ten večer poopekali svoje dobroty na ohnisku pri drevenom altánku.

Ďakujeme všetkým zúčastnením, ktorí podporili konanie tejto akcie svojou účasťou a to či už na samotnej súťaži ale aj divákom a deťom, že prišli podporiť súťažné tímy a spoločne sme sa stretli pri pálení obecnej vatry.

Ing. Radovan Kmec
Predseda kultúrno – športovej komisie pri OcÚ
15. 10. 2019
Posledná aktualizácia obsahu:
WEB dizajn:   it-pocitace.pro
Na stránkach prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy
Návrat na obsah