Archív oznamov 2024 - Obec Červenica pri Sabinove

Červenica
pri Sabinove
oficiálne stránky obce
Prejsť na obsah

Archív oznamov 2024

Deň matiek - nedeľa 12. mája 2024
Obec Červenica pri Sabinove v spolupráci s Kultúrno-športovou komisiou Vás pozýva osláviť Deň matiek v nedeľu 12. mája 2024 o 15:00 v sále kultúrneho domu. Pre viac informácií kliknite na kyticu.
Na tomto mieste nájdete oznamy, ktoré ešte môžu byť aktuálne, ale z dôvodu prehľadnosti už pre ne nie je miesto na úvodnej stránke
Floriánska kvapka krvi - sobota 4. mája 2024
Dobrovoľný hasičský zbor v Červenici pri Sabinove v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR Vás všetkých pozýva na akciu Daruj krv - zachráň život, ktorá sa uskutoční v sobotu 4. mája 2024 od 8:00 do 10:30 v kultúrnom dome.
Pre viac informácií kliknite na logo s kvapkou.
Školenie - poskytnutie prvej pomoci prostredníctvom AED - sobota 4. mája 2024
Obec Červenica pri Sabinove pozýva svojich občanov na školenie k poskytovaniu prvej pomoci s prístrojom AED. V rámci školenia získate informácie o poskytovaní prvej pomoci aj pri rôznych situáciách, s ktorými sa môžete v živote stretnúť (dusenie, krvácanie, bezvedomie, šok a podobne.)
Viac informácií získate kliknutím na obrázok.
Deň Zeme - sobota 27. apríla 2024
Komisia životného prostredia pri OcÚ Červenica pri Sabinove Vás pozýva zapojiť sa do iniciatívy celotýždennej úpravy a čistenia našej obce. V rámci Dňa Zeme bude na podporu biodiverzity prebiehať výsadba stromčekov v našej obci. Súčasťou akcie bude aj výsadba kvetín v spolupráci s Jednotou dôchodcov. Zraz sa uskutoční 27.4.2024 o 9:00 pri multifunkčnom ihrisku pri Toryse.

Kliknutím na obrázok sa zobrazí plagát k podujatiu.
Vakcinácia líšok proti besnote - od 2. apríla do 19. apríla 2024
V dňoch od 2. apríla do 19. apríla 2024 bude prebiehať štyridsiata deviata kampaň orálnej vakcinácie líšok proti besnote leteckou pokládkou na území Slovenskej republiky spolufinancovaná Európskou úniou.
Na orálnu vakcináciu líšok proti besnote bude použitá vakcinačná návnada LYSVULPEN por. a. u. v., ktorá obsahuje modifikovaný oslabený vakcinačný kmeň besnoty SAD Bern v celkovom počte 367 796 vakcinačných návnad.
Letecká distribúcia bude vykonaná z  letiska Poprad na území celého Prešovského kraja.
Ručná pokládka vakcín sa začína dňa 4.4.2024 v okrajových častiach mesta Prešov.

Obnova hlavného kríža na krížovej ceste - informácia o projekte
V roku viery 2013 bol dobrovoľníkmi z príspevkov občanov obce postavený drevený kríž nad dedinkou Červenica pri Sabinove. No vzhľadom na odstup času je potrebné zabezpečiť jeho obnovenie, ošetriť ho novou lazúrou, výmenou či opravou poškodených drevených častí a zároveň chceme zabezpečiť jeho osvetlenie.

Zbierku na obnovu kríža organizujú dobrovoľníci z obce pod vedením Jána Mojžiša. Ak by ste chceli získať bližšie informácie o danom projekte (zámer, autori projektu, doterajší podporovatelia, či novinky), prípadne finančne prispieť na obnovu kríža, môžete tak urobiť kliknutím na odkaz uvedený nižšie.

Zápis do 1. ročníka základnej školy na školský rok 2024/2025
Veľkopiatková krížová cesta - piatok o 18:00 pri kostole sv. Martina
Pozývame Vás na Veľkopiatkovú krížovú cestu "Kamene víťazstva" ku krížu nad našou obcou so začiatkom o 18:00 pri kostole sv. Martina. Vytvoríme spoločenstvo a spoločne duchovne prežijeme dobro Veľkého piatku. Kliknutím na obrázok s krížami sa zobrazí plagát-pozvánka na krížovú cestu.
Karneval - nedeľa 11. februára 2024
Kultúrno-športová komisia v spolupráci so ZŠ v Červenici pri Sabinove pozýva všetky deti na veľký detský karneval, ktorý sa uskutoční v nedeľu 11.2.2024 o 15:00 v sále kultúrneho domu.

Pre viac informácií kliknite na balóny.
Kvapka krvi - sobota 20. januára 2024
Dobrovoľný hasičský zbor v Červenici pri Sabinove v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR Vás všetkých pozýva na akciu Daruj krv - zachráň život, ktorá sa uskutoční v sobotu 20. januára 2024 od 8:00 do 10:30 v kultúrnom dome.

Pre viac informácií kliknite na logo s kvapkou.
Pozvánka na výročnú členskú schôdzu dobrovoľného hasičského zboru za rok 2023 - sobota 20. januára 2024
Dobrovoľný hasičský zbor v Červenici pri Sabinove pozýva svojich členov, mladých hasičov ako aj sympatizantov na výročnú členskú schôdzu dobrovoľného hasičského zboru za rok 2023, ktorá sa uskutoční 20. januára 2024 (sobota)  so začiatkom o 17:00.

Pre viac informácií kliknite na logo DHZ.
Odpis vodomerov - od pondelka 8. 1. 2024
Obec Červenica pri Sabinove ako prevádzkovateľ obecného vodovodu oznamuje odberateľom vody, že od pondelka 8. 1. 2024 bude prebiehať odpis vodomerov v našej obci.

Žiadame preto občanov, aby si skontrolovali svoje vodovodné šachty, odčerpali vodu, zavreli psov a tak umožnili prístup zamestnancovi k odpisu vodomeru.
Upozornenie na zabezpečenie proti krádeži
Upozorňujeme občanov, aby si v rámci prevencie zabezpečili svoj súkromný majetok pred  cudzími osobami, keďže v uplynulých dňoch došlo ku krádeži v rodinnom dome v našej obci.
15. 5. 2024
Posledná aktualizácia obsahu:
Na stránkach prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy
Návrat na obsah