Aktuality 2021/2022 - Obec Červenica pri Sabinove

Červenica
pri Sabinove
oficiálne stránky obce
Prejsť na obsah

Aktuality 2021/2022

Školstvo > Základná škola
Aktuality zo základnej školy v školskom roku 2021/2022
Zápis prvákov
ADRESA
Zápis prvákov na školský rok 2022/2023 sa niesol v rozprávkovom duchu. Naši žiaci si pre budúcich kamarátov pripravili krátke divadielko o  Červenej Čiapočke a sivom vĺčkovi, ktorý nebol až taký odvážny a hrôzostrašný ako sa na prvý pohľad zdalo. Spolu s pani učiteľkami previedli predškolákov rozprávkovým lesom, kde na nich čakalo množstvo zaujímavých úloh a prekvapení. Nakoniec si odvážni predškoláci odnášali krásne náramkové hodinky, ktoré si s pomocou našich žiakov vyrobili a aj sladkú odmenu. Ste naozaj šikovní. Tešíme sa na Vás v septembri!

Kliknutím na budúcich prvákov sa zobrazí fotogaléria.
                                                                                         Mgr. Zuzana Bujňáková
Základná škola v Červenici pri Sabinove
Červenica pri Sabinove
082 56 p. Pečovská Nová Ves
RIADITEĽ
Mgr. I. Kakaščíková
KONTAKTY
Telefón: 051/4583 516
Jeden, dva, tri ... to nestačí!
Žiaci tretieho a štvrtého ročníka si opäť vyskúšali svoje matematické schopnosti v matematickej súťaži Pytagoriáda. Do okresného kola, ktoré sa uskutočnilo online cez internet, postúpili štyria tretiaci – Emanuel Kaminský, Severín Timura, Erika Kandráčová a Terézie Kmecová. Úlohy ich trochu potrápili, no oni sa nevzdávali. Hoci do ďalšieho kola nepostúpili, ukázali, že nie sú žiadne béčka. Na svojich matematických zručnostiach trochu popracujú a skúsia to zas o rok.

Kliknutím na čísla sa zobrazí fotogaléria.
                                                                                         Mgr. Zuzana Bujňáková
Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde...
Už tradične sa fašiangy nesú v duchu zábavy, karnevalov, spevov a tancov. Tohto roku sme si okrem výroby masiek a zábavy vyskúšali aj prípravu fašiangových šišiek. Z potrebných surovín sme vypracovali cesto, ktoré nám krásne vykyslo. Pod šikovnými rukami našich dievčat, ale aj chlapcov sa formovali okrúhle šišky. Na rozpálenom oleji sa upiekli doružova a k dokonalej chuti im už chýbal len  sladký džem a práškový cukor. Chutili výborne!

Kliknutím na obrázok sa zobrazí fotogaléria.
                                                                                         Mgr. Zuzana Bujňáková
Vianočný čas
Už sa stalo tradíciou, že v posledný deň pred vianočnými prázdninami sa u nás v škole pečú vianočné oblátky. Avšak tento rok tomu tak nebolo, pretože  mnohých žiakov uväznila karanténa  v súvislosti s COVID 19 doma. Nebrala do úvahy ani to, že sa blížia  najkrajšie sviatky roka - Vianoce. I keď veľa stoličiek ostalo v škole prázdnych, my ostatní sme sa dostatočne naladili na vianočnú nôtu. Tentokrát sme vyrábali vianočné pozdravy za príjemných tónov vianočných piesní. A nenechali sme si ujsť našu obľúbenú rozprávku zo série Rozprávky pod stromček - „ Ako sa dala vianočka poistiť proti pripáleniu“. Vôňa čerstvo upečenej vianočky sa preniesla k nám priamo z interaktívnej tabule.

Kliknutím na obrázok sa zobrazí fotogaléria.
                                                                                                                      Mgr. I. Kakaščíková
Návšteva svätého Mikuláša
Už sme ani neverili, že v čase pandémie kvôli ochoreniu Covid – 19, kedy sú zakázané návštevy, k nám zavíta vzácny hosť. Keďže išlo o veľkého svätca, ktorého sa nielen čerti, ale aj vírusy a baktérie boja, 6. decembra sa v staro-nových priestoroch školy ozývali zvuky zvončekov. Zvedavo sme prvýkrát vkročili do zrekonštruovaných miestnosti, kde nás čakal svätý Mikuláš. Hoci prišiel sám, urobil nám veľkú radosť.

Kliknutím na mikulášsky obrázok sa zobrazí fotogaléria.
Mgr. Zuzana Bujňáková
Testovanie pohybových predpokladov
V tomto školskom roku sa už po druhýkrát uskutočnilo celoslovenské testovanie pohybových predpokladov žiakov prvého a  tretieho ročníka základných škôl. Cieľom projektu je na základe jednoduchých pohybových aktivít zistiť, na aký druh športu má dieťa vrodené predpoklady. Osvedčenie, ktoré žiaci získajú, tak môže rodičom pomôcť pri rozhodovaní sa, aký šport budú u dieťaťa rozvíjať.

Kliknutím na mladých športovcov sa zobrazí fotogaléria.
Mgr. Zuzana Bujňáková
Sadenie stromčekov
Každé malé dieťa vie,  že ovocie a zelenina nerastie na pultoch v supermarkete. Keďže v erbe našej obce je červená jabloň, na školskom dvore sme zasadili dve nízkokmenné jablone. Dúfajme, že sa im v našej záhradke bude páčiť a na jeseň sa nám odvďačia sladkými jabĺčkami.

Kliknutím na jabloň sa zobrazí fotogaléria.

Mgr. Zuzana Bujňáková
Zdravá maškrta
Jeseň je čas, kedy v našich sadoch dozrievajú sladké jablká. V jeden októbrový deň sme sa rozhodli, že si z nich pripravíme zdravú maškrtu. Vyhrnuli sme si rukávy a šúpali sme, krájali a čistili ostošesť. Po správnom odmeraní všetkých potrebných ingrediencií sme všetko dali do veľkého hrnca a trpezlivo sme miešali, aby nám pochúťka neprihorela. Po krátkom čase sa už triedou niesla sladká vôňa jabĺk a vanilky. Naša detská výživa všetkým chutila a niečo sme si odniesli aj domov.

Kliknutím na dobroty sa zobrazí fotogaléria.
                                                                                        Mgr. Zuzana Bujňáková
Do školy na bicykli
V jedno sychravé októbrové ráno k nám zavítal dopravný policajt, s ktorým sme si zopakovali, a aj doplnili naše vedomosti o  bezpečnej jazde na bicykli formou prezentácie. Policajt však neprišiel sám. Na pomoc mu prišli dobrovoľní hasiči, ktorí nás naučili, ktoré časti bicykla je potrebné pred jazdou skontrolovať, ale aj ako sa opravuje defekt. Na blízkej komunikácii sme pod dohľadom dopravného policajta a dobrovoľných hasičov trénovali bezpečnú jazdu na bicykli. Naučili sme sa manévrovať medzi kužeľmi, dodržiavať bezpečné rozostupy a predchádzať vzájomným kolíziám. Už vieme, že chodcom na priechode pre chodcov musí dať aj cyklista prednosť, a že značka STOP nám prikazuje zastaviť sa a  zhodnotiť situáciu skôr, ako prejdeme cez cestu. Hoci sme len malí školáci, išlo nám to veľmi dobre a okrem pochvál sme si vyjazdili aj malé odmeny.

Kliknutím na cyklistu sa zobrazí fotogaléria.
Mgr. Zuzana Bujňáková
Hurá škola!
Prázdniny sa skončili a my sme sa druhý septembrový deň opäť zvítali s našimi pani učiteľkami na školskom dvore. Do lavíc prvýkrát zasadli aj naši prváci, ktorých v škole srdečne vítame a prajeme im veľa úspechov a dobrých kamarátov. Hoci im tváre zakrývajú rúška, ešte stále zúri pandémia z ochorenia Covid – 19, ich zvedavé očká prezrádzajú túžbu po poznávaní nových vecí.

Kliknutím na obrázok sa zobrazí fotogaléria.

                                                                          Mgr. Zuzana Bujňáková
23. 11. 2022
Posledná aktualizácia obsahu:
Na stránkach prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy
Návrat na obsah