Aktuality 2018/2019 - Obec Červenica pri Sabinove

Červenica
pri Sabinove
oficiálne stránky obce
Prejsť na obsah

Aktuality 2018/2019

Školstvo > Základná škola

Aktuality ZŠ 2018/2019

HUPS už aj interaktívne
Kamaráti sú najviac !!!! a navyše ak je to kamarát, ktorý vás sprevádza svetom písmen, konkrétne oživovaním ich písaných tvarov, ale aj rôznymi dobrodružstvami. A náš kamarát HUPS je presne taký kamarát !!! Okrem toho, že nás sprevádza učením, vie povystrájať aj rôzne šibalstvá ...

Kliknutím na obrázok sa zobrazí fotogaléria.
Mgr. I. Kakaščíková
Bolo nám dopriate (...zimy, snehu a zábavy...)
Adresa

Základná škola v Červenici pri Sabinove
Červenica pri Sabinove
082 56 p. Pečovská Nová Ves


Riaditeľ

Mgr. I. Kakaščíková


Kontakty
Telefón: 051/4583139
E-mail: zscervenica.s@centrum.sk
Aj túto zimu sme  naplno využili prírodnú nádielku snehu v rámci hodín Telesnej a športovej výchovy  a  Športového  krúžku. Pobyt na čerstvom vzduchu robí zázraky a asi aj preto nás chrípkové prázdniny zďaleka obišli.   

Kliknutím na obrázok sa zobrazí fotogaléria.
Mgr. I. Kakaščíková
Testovanie online - ALF
Praktické zručnosti
Vzdelávací štandard v predmete Pracovné vyučovanie je koncipovaný tak, aby vytváral možnosti na tie kognitívne činností žiakov, ktoré operujú s pojmami, akými sú hľadanie, pátranie, skúmanie, objavovanie, manipulovanie s predmetmi atď. Práve v týchto činnostiach spočíva základný predpoklad rozvíjania praktických zručností žiakov.
V tematickom celku Stravovanie a príprava pokrmov v 3. ročníku majú žiaci okrem iných aktivít  zvládnuť aj prípravu jednoduchého pokrmu a dbať na bezpečné používanie kuchynského náradia a spotrebičov.

Kliknutím na obrázok sa zobrazí fotogaléria.
Mgr. I. Kakaščíková
Vo vianočnej pekárni
Škola je pre nás druhým domovom. A preto, tak ako  vo väčšine domácností  sa v predvianočnom  období  miešajú vône  medu, vanilky, škorice, perníkového korenia, zázvoru či ihličia, ani u nás to nebolo inak.
Oprášili sme „staré“ oblátkové recepty na prípravu  cesta a vlastnoručne sme si ho pripravili pod vedením p. uč. Bujňákovej. Pridali sme aj ingredienciu navyše –  lásku. Základ  úspechu bol na svete, ďalej sme už len rozohriali „oblátkový“ stroj na plné obrátky a už  sa to pieklo. Pečenie nám išlo od ruky, aj naše chuťové  poháriky to ocenili.
Estetické cítenie sme nechali zas naplno prepuknúť pri zdobení medovníčkov. Mamky nám ich  upiekli a my zas zdobili pod vedením p. uč. Kakaščíkovej. Bola to pastva pre oči a samozrejme neskôr aj pre jazýčky.
Vianočná vôňa  sa šírila z našej školy všetkými smermi. A bolo nám teda riadne horúco v našej vianočnej pekárni, keďže v tento deň sme otvorili dvere aj našim kamarátom z MŠ.
Dobrých ľudí sa všade veľa zmestí a okrem tepla z pečenia nás hrial aj dobrý pocit na duši.

Kliknutím na obrázok sa zobrazí fotogaléria.
Mgr. I. Kakaščíková
10. 7. 2019
Posledná aktualizácia obsahu:
WEB dizajn:   it-pocitace.pro
Na stránkach prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy
Návrat na obsah