Aktivity 2018/2019 - Obec Červenica pri Sabinove

Červenica
pri Sabinove
oficiálne stránky obce
Prejsť na obsah

Aktivity 2018/2019

Školstvo > Materská škola

Advent v materskej škole


Celé naše obdobie adventu sme začali „Vianočnou poštou Ježiškovi“, kde deti vyjadrili svoje želania kresbou. Odmenou pre nich bolo CD, ktoré bolo poďakovaním za krásny obrázok.
Dňa 5.12.2018 sme v kultúrnom dome očakávali príchod Mikuláša, ktorý nás odmenil balíčkom so sladkosťami. Verejnosti sme sa predstavili v pásme slova, hudby a tanca, kde anjelik a deti pomáhajú čertíkovi, aby sa stal lepším.
11.12.2018 sme sa stretli s deťmi z MŠ Jakubova Voľa. Spolu sme si zaspievali, zatancovali a porozprávali sme sa pri teplom čaji a pečive.
20.12.2018 sme navštívili deti v ZŠ, obdarovali sme ich pečiatkovým maslovým pečivom, ktoré sme piekli v MŠ. Po spoločnom ozdobovaní medovníčkov si každé z našich detí upieklo oblátku, ktorú si aj vychutnalo. Vonku krásne snežilo, bol nádherný zimný deň.
Prežili sme krásne adventné obdobie a už sa tešíme na Vianoce v kruhu rodiny.

Kliknutím na obrázok sa zobrazí fotogaléria.
Pekárová Eva, riaditeľka MŠ
Bc. Ontková Lenka, triedna učiteľka

Adresa

Materská škola v Červenici pri Sabinove
Červenica pri Sabinove
082 56 p. Pečovská Nová Ves

Riaditeľ

Pekárová Eva

Kontakty
Telefón: 0950 487 491
E-mail: cervenica.ms@centrum.sk

Šarkaniáda


História šarkanov je dlhá a siaha takmer tritisíc rokov do minulosti. Vymysleli ich v Ázii a na ich stavbu používali húževnaté, avšak ľahké materiály.  Ich tvar, veľkosti a konštrukčné detaily sa rokmi menili.
Šarkany však vždy zohrávali dôležitú úlohu. Armáde pomáhali pri signalizácii, meraní bezpečných vzdialeností a prieskume, vedcom podávali predĺženú ruku pri skúmaní atmosféry. Dnes je ich úlohou zabávať. Nielen deti, ale aj nadšencov, ktorí podľahli tomuto koníčku.
Aj keď dúhoví krásavci môžu poletovať vysoko nad našimi hlavami po celý rok, jesenné mesiace sú ideálne. A tak sme sa dňa 16.10.2018 aj my rozhodli vyskúšať svojho šarkana. Naše nadšenie bolo veľké, keď sa nám vzniesol nad hlavami. Bolo krásne slnečné počasie, vhodné aj na vychádzku do prírody a tak sme si tento deň užili aj hrou s prekrásnymi farebnými listami.

Kliknutím na obrázok sa zobrazí fotogaléria.
Pekárová Eva, riaditeľka MŠ
Bc. Ontková Lenka, triedna učiteľka

Kačky Rapotačky


Zakladateľmi divadla sú herečka a autorka Andrea Šafranová a herec Mário Gaži. Ich repertoár tvoria hry pre všetky vekové skupiny. Nemalý priestor majú aj hry pre detského diváka a nimi sú ich muzikálové rozprávky. Ako sami vravia, ich poslaním je osloviť naše divácke srdcia.
Divadlo Crocus Theatre má sídlo v Košiciach, avšak je dennodenne na cestách a so svojimi rozprávkovými príbehmi vždy v inej škole či škôlke na východnom i strednom Slovensku. Videli sme ich divadelné predstavenie rozprávky Žabiak Žofre a dňa 11.10.2018  nás prekvapili rozprávkovou komédiou „Kačky Rapotačky“.
Komický i poučný príbeh o dvoch kačkách, ktoré cez svoju nevedomosť odhaľujú pravdu o zdravom jedle a životnom štýle, o ochrane prírody a jej kolobehu, o užitočnosti výdobytkov techniky, separovaní odpadu a napokon aj o skutočných ľudských hodnotách. Interaktívna komická rozprávka je vtipná, poučná a aktuálna.
Prínos divadielka vidíme aj  v tom, že všetky deti plne zaujalo, sledovali ho od začiatku až do konca. Deti si overovali a  získavali nové poznatky  nenásilnou formou.

Kliknutím na obrázok rodinky sa zobrazí fotogaléria.
Pekárová Eva, riaditeľka MŠ
Bc. Ontková Lenka, triedna učiteľka

Bábkové divadlo Gašparko


Vo štvrtok 10.10.2018 sa v našej MŠ predstavilo bábkové divadielko Gašparko z Prešova.
Divadielko sa nám predstavilo s klasickou  rozprávkou „Vlk a kozliatka“. Spolu s nami si predstavenie pozreli aj deti z MŠ z Jakubovej Vole. Deti sledovali celé predstavenie s veľkým záujmom, reagovali smiechom, hlasitým pokrikom a občas si aj si pospevovali s „bábkami“. V celom deji boli na oživenie textu zakomponované aj moderné prvky.
Obrovský potlesk a rozžiarené detské očká svedčili o tom, že divadelné predstavenie malo úspech.  
Rozlúčili sme sa so slovami, že sa budeme tešiť na ďalšiu rozprávku, ktorú pre nás teta pripraví.

Kliknutím na gašparka sa zobrazí fotogaléria.
                                                                                                    Pekárová Eva, riaditeľka MŠ
                                                                                                    Bc. Ontková Lenka, učiteľka MŠ

Anglický jazyk v materskej škole

2. októbra 2018 sme začali na našej materskej škole s krúžkom anglického jazyka. Nahlásených je 18 detí, ktoré sú rozdelené do dvoch skupín podľa náročnosti (začiatočníci a pokročilí). Stretávajú sa dvakrát týždenne po 30 minút v čase od 14,40 hod. do 15,40 hod.
 
Pod vedením lektorky Mgr. Antónie Lokajovej z Jazykovej školy PRO AMERICANA  sa deti zoznamujú s anglickými slovíčkami, riekankami, pesničkami a hrami metódou postavenou na prirodzenej hravosti a schopností detí počúvať a zapamätať si cudziu reč tak ako materinský jazyk.
 
Cieľom krúžku je už v rannom detstve vytvoriť pozitívny vzťah k výučbe jazyka a využiť získané vedomosti a poznatky ako základ pre výučbu jazyka na základnej škole.

                                                                                                   Pekárová Eva, riaditeľka MŠ
                                                                                                       Bc. Ontková Lenka, učiteľka MŠ

14. 2. 2019
Posledná aktualizácia obsahu:
WEB dizajn:   it-pocitace.pro
Na stránkach prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy
Návrat na obsah